אילו סוגים שונים של טבעות זהב ניתן לקנות?

מחפשים מתנה רומנטית לבת או בן הזוג? אין צל של ספק שהבחירה המוצלחת ביותר, וככל הנראה גם המושקעת ביותר – היא בטבעות זהב. טבעות העשויות מחומר הגלם האיכותי ביותר בטבע נחשבות לפריט שכל אדם מעוניין לקבל – נכון, בעיקר נשים, אך גם גברים. ניתן להעניק את הטבעת כמתנת יום הולדת, כמתנה ליום נישואין או כטבעת אירוסין, כמובן.

הנקודה המרכזית שיש לשים אליה לב היא ששוק טבעות הזהב כיום נחשב למגוון. אם רק תחפשו תוכלו למצוא סוגים שונים של טבעות זהב, כל אחת עם מאפיינים משלה. המאמר הנוכחי ינסה לעשות לכם קצת סדר בבלאגן.

מה הופך זהב לרגיל?

על שני סוגים עיקריים של טבעות זהב דיברה תורת הצורפות. הסוג הראשון הוא זהב “רגיל”, שהוא למעשה זהב צהוב. את הצבע הייחודי הזהב מקבל באמצעות שילוב שבין זהב לבין נחושת וכסף. הבחירה בזהב צהוב נפוצה על רקע העובדה שהוא מאפשר להראות את הזהב בצורה ה”טבעית” ביותר שלו, כמו גם ליצור שילוב מעניין בין הגוון הצהוב לגוון הלבן של היהלום.

טבעות מזהב צהוב נחשבות לבחירה הקלאסית יותר, אך הן מצליחות להישאר עדכניות בכל רגע. זאת ועוד, ישנן אוכלוסיות עבורן הטבעת הזו תתאים אפילו יותר, כאשר דוגמא מובהקת לכך היא נשים אשר צבע העור שלהן כהה או שזוף.

ומה באשר למאפיינים של זהב לבן?

ההבדל הבולט העיקרי בין הזהב הצהוב ללבן, ניחשתם נכון, הוא הגוון של כל אחת מהטבעות. מבחינת הרכב החומרים, את הזהב לבן יוצרים לרוב תוך ערבוב עם מתכות דוגמת אבץ, ניקל או פלדיום. כדי להביא לכך שהגוון יהיה לבן עוד יותר נעשה בדרך כלל תהליך ציפוי של הטבעת ברודיום. כתוצאה, טבעות מזהב לבן הן נוצצות ובוהקות, מה שכמובן יסייע למי שמחזיק בהן לקבל את מלוא תשומת הלב. ואגב, מבחינה ההתאמה לצבע העור, טבעת מזהב לבן היא אופציה מתבקשת עבור מי שצבע העור שלו בהיר יחסית.

מבחינה כלכלית, יש לציין שטבעות מזהב לבן יהיו לרוב יקרות יותר מאשר אלה הצהובות. הסיבה המרכזית לכך היא שהליך הייצור שלו מצריך חומרים מיוחדים, כשגם הציפוי מעלה בשיעור מסוים את המחיר.

מדוע מומלץ להעדיף טבעות זהב?

לסיכומו של עניין, אפשר לטעון בפה מלא כי טבעות זהב, בלי קשר לסוגן, הן המתנה הטובה ביותר שיש. הן אסתטיות, מרשימות, משדרות יוקרה ומבטאות השקעה רבה, הן בבחירת וביצירת הטבעת והן בתשלום עליה. מבחינה כלכלית טווח המחירים רחב, כאשר שלל משתנים נכנסים לתוך המשוואה: לא רק סוג הזהב, אלא גם עיצוב הטבעת, סוג היהלום או היהלומים, משקלם הכולל ועוד. מכאן שטבעות זהב מוצעות בטווח מחירים רחב, שנע בין אלפי שקלים לכמה עשרות אלפי שקלים.

ועדיין, ניתן בהחלט להתבונן מראש על הטבעת כהשקעה לשנים ארוכות, ולו מכיוון שטבעת איכותית שומרת על ערכה (כמו גם על יופייה) למשך תקופה ארוכה. עובדה זו מאפשרת ליישר קו עם אחת הציפיות של מקבלני המתנה ונותניה גם יחד, והיא שהשימוש במתנה יהיה רחב. אז לא הגיע הזמן שתרכשו גם אתם טבעת זהב ליקירכם?

Comments are closed.

-->
מומלצים | צור קשר | טבעות אירוסין | איפור כלות בצפון | טבעות אירוסין| תכשיטים | קורס חשבי שכר | דף הבית שלי | מתנות מקוריות | 2012