כל מה שרציתם לדעת על ציפוי זהב

 

ציפוי זהב הינו תהליך בו משוקעת שכבה דקה במיוחד של זהב על פני משטח מתכת, במטרה לשפר את עמידותו, תכונותיו או את חזותו של המוצר הסופי. מדובר בהליך הנדסי מדויק המבוסס לרוב על טכניקת ציפוי אלקטרו-כימית, ואשר דורש מיומנות גבוהה, ידע נרחב וציוד מתאים. הדבר נכון במיוחד בציפויי זהב לצרכי תעשייה הנדרשים לעמוד בתקנים קפדניים. לכן, חשוב לבצע את התהליך רק באמצעות חברת מקצועית ומנוסה כדוגמת אינטרפלייט, המתמחה בציפוי מתכות שונות כולל זהב למטרות תעשייה ודקורציה.

זהב מהו

זהב הינה אחת המתכות היותר מוכרות לאדם אשר משמשת כמוצר השקעה ופיננסים, להכנת תכשיטים וחפצי נוי, ובתעשייה. זהו יסוד מתכתי רך וגמיש יחסית, בעל יכולת מוליכות טובה, עמיד בפני קורוזיה, ואינו נוטה להיקשר כימית עם מתכות אחרות. לכן קל למצוא אותו בטבע בתרכובתו הטהורה, והוא אף שומר לאורך זמן על מראה מבריק ומושך. את הזהב נהוג למדוד ביחידות קראט עבור תכשיטים, ולצורכי מסחר באונקיות. כיום משמש זהב למגוון רחב של מטרות במגזרי התעשייה, הרפואה, המזון, הקוסמטיקה והמשקאות, וזאת כחומר גלם או כציפוי.

ציפוי זהב וייעודו

זהב הינו חומר רך ונוח לעיבוד שאינו מתרכב עם מתכות אחרות, אינו מחליד, בעל כושר מוליכות והחזרת אור גבוה, יכולות הלחמה וריתוך מעולות, וכמובן גם חזות מבריקה ואסטטית. בזכות תכונות אלו ונוספות משמש הזהב לציפוי של רכיבי מתכת שונים בתעשייה כחומר ריתוך וחיבור, לציפוי מגעים חשמליים ומעגלים מודפסים, וכן לציפוי כבלי אודיו ולוחות חשמל. מאידך, שימושיו הדקורטיביים כוללים בין היתר ציפוי של כול סוגי התכשיטים, וכן עבור סכו”ם, מדליות, חפצי אומנות, יודאיקה וחפצי נוי.

 

הליך ציפוי זהב הנדסי

תהליך ציפוי זהב הנדסי, המבוצע באופן מקצועי ומבוקר על ידי חברת אינרטפלייט, נעשה על פי תוכניות ומפרטים מדויקים בהתאם לאיכויות החומר. איכויות אלו נמדדות על פי מידת הקושי של  הזהב, רמת ניקיונו, היחס שבין ניקיון וקשיות החומר, וכן על פי הגדרות קושי ועובי ציפוי הזהב המבוקש. מפרטים אלו של ציפוי הזהב נקבעים גם על פי סוג המוצר, בקשת הלקוח וייעודו של המוצר, ונבחנים בהתאם לדרישות המכאניות של המוצר, התקנים עבורו והתכונות הפיסקאליות של המתכת המצופה.

 

ציפוי זהב דקורטיבי

ציפויי זהב הינם נפוצים ביותר בעולם העיצוב ובעיקר עבור תכשיטים מכל סוג, לרבות צמידים, טבעות, שרשראות, עגילים, סיכות וחפתים, וכן עבור תכשיטים המשובצים באבנים טובות. ציפוי הזהב מעניק למוצר חזות יוקרתית בגוונים שונים, כגון לבן, צהוב או אדום, ומבוצע בשיטות מיוחדות ובתוספות של חומרים שונים, כמו שכבה ראשונה של זהב עם ניקל. יש לציין כי ציפויים אלו משמשים ליצירת מוצרים חדשים וכן לתיקון וכיסוי של מוצרים ותכשיטים קיימים, כאשר איכות הציפוי תלויה בעובי השכבות שלו, בטיב תהליך הציפוי ובאיכותו.  .

Comments are closed.

-->
מומלצים | צור קשר | טבעות אירוסין | איפור כלות בצפון | טבעות אירוסין| תכשיטים | קורס חשבי שכר | דף הבית שלי | מתנות מקוריות | 2012