רגע לפני החתונה

רגע לפני החתונה כאשר אתם מסתכלים על טבעות האירוסין שלכם, חשוב שלא תסתנוורו ותחשבו על גם על הביטחון העתידי שלכם. רוב הזוגות אשר מתכננים חתונה אינם לוקחים בחשבון מצב עגום בו הם יגיעו להחלטה כי הם מעוניינים להיפרד ולכן הם אינם עורכים הסכם ממון או הסכם גירושין.

עובדה מוגמרת היא כי נכון לשנת 2012, בין 20-30 אחוזים מהזוגות הנשואים חווים מצב של פירוד או גירושין.

מהו הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא הדרך הנעימה ביותר להגיע להסכמה משותפת של שני בני הזוג בכל הקשור אל ענייני הגירושין, כמו למשל הסדרי ראיה של הילדים, מזונות אישה וילדים, חלוקת רכוש בין בני הזוג ועוד.

הסכם זה יהיה בתוקף רק לאחר שהוא אושר בבית דין רבני או בית משפט העוסק בענייני משפחה.

אישור זה ניתן לאחר שבית המשפט מוודא שאכן כל אחד מבני הזוג הבינו את משמעות הגירושין ואת כל מה שהם סיכמו בהסכמם זה. בנוסף, צוות בית המשפט יבדוק אם אין בהסכם הסכמות מסוימות אשר פוגעות בזכויות הקטינים. רק לאחר אישור זה ניתן לומר כי ההסכם הינו מחייב וניתן לבטל אותו רק אם מעלים טענה משפטית כי אחד מבני הזוג הטעה או רימה את האחר.

אם נוצר מצב בו יש שינויים מהותיים בכל הקשור אל נסיבות הזוג (אבטלה ועוד), ניתן לערוך שינויים בהסכם גם לאחר שהוא קיבל אישור משפטי, אך שוב צריך לאשר גם את השינויים החדשים שסוכמו בין בני זוג.

מהו הסכם ממון

ההמלצה היא לעשות הסכם ממון טרם אתם מתחתנים. הסכם זה יבטיח לבני הזוג כי אם קורה מצב בו הם נפרדים, כל הקשור אל חלוקת רכוש וכל ההיבטים הכספיים סודרו מראש.

אם כל אחד מבני הזוג מגיע עם ההון שלו או אחד מהם, דבר זה מבטיח כי הוא לא יאלץ להפסיד את כל ההון איתו הגיע לפני הנישואין. הסדר זה יאפשר לכם להימנע ממלחמות מיותרות העוסקות בחלוקת רכוש וכסף בעת תהליכי הגירושין. כל צד יודע מה יקרה באם יתרחש מצב של פירוד/ גירושין.

הסכם ממון בדומה להסכם גירושין חייב אישור של אסמכתא משפטית. כאן יש צורך לאשר את ההסכם ולחתום עליו בפני נוטריון.

מומלץ לבצע הסכם זה טרם הנישואין אך אם מתרחש מצב בו נחתם ההסכם לאחר החתונה, חשוב שתהיו מודעים לכך שבית המשפט לענייני משפחה יצטרך לאשר אותו לאחר שוידא ששני הצדדים מודעים לכל מה שכתוב בו, מסכימים על הסעיפים הרשומים בו וכמובן שהסכם זה אינו פוגע באף אחד מהצדדים.

ניתן לממש הסכם זה מיד לאחר הפירוד ואין צורך להמתין עד שכל הפרוצדורות לקבלת גט מסתיימות.

קניתם טבעות אירוסין, מסנוורים מהיהלומים על הטבעת, חשבו גם על הסיכונים העתידיים וערכו הסכם ממון או הסכם גירושין טרם אתם מתחתנים.

עוד אתרים בקבוצה: תיק השקעות, עופר אלשיך, רכב למכירהטבעות אירוסין

 

Comments are closed.

-->
מומלצים | צור קשר | טבעות אירוסין | איפור כלות בצפון | טבעות אירוסין| תכשיטים | קורס חשבי שכר | דף הבית שלי | מתנות מקוריות | 2012